čtvrtek 30. června 2011

Na Prokletém ostrově s Leonardem DiCapriem

Hladový ohař se občas zakousne totiž zakouká i do nějakého toho zajímavého filmu. Naposledy to byl Prokletý ostrov z režisérské dílny Martina Scorseseho.

Popis distributora (MagicBox)

Detektiva Teddyho Danielse (Di Caprio) a jeho kolegu Chucka Auleho (Mark Ruffalo) přivedlo na prokletý ostrov Shutter pátrání po šílené vražedkyni jménem Rachel Solando (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně Ashecliffe a kdesi se úspěšně skrývá. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků Druhé světové války a navíc přežívá v permanentní paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels je učebnicovou obětí téhle doby. Válečný veterán stále vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Až by se dalo sarkasticky říct, že v rámci vyšetřování dorazil na správné místo. Jenže na tomhle ostrově něco smrdí a zkušený detektiv to instinktivně vycítí. Například je přesvědčený o tom, že léčebné metody, které zdejší lékaři vedení doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley) aplikují na pacienty, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektivovy příčetnosti, jež je vlivem traumatických prožitků z minulosti a poměrně děsivé a skličující přítomnosti vystavována čím dál vetším otřesům.

K filmu mne přitáhlo jméno Leonarda DiCapria, z jehož filmografie vypadávají speciálně v posledních letech samé perly. Film samotný je naprosto úžasný, pokud máte rádi tajemné filmy s ponurou, tajemnou atmosférou. Z celkového výsledku je zřejmé, že na tomto filmu podali skvělé výkony naprosto všichni snad i po posledního poskoka.
Po rozmrznutí a vydýchání jsem se začala pídit po dalších podrobnostech jako místa natáčení a scénář. Konečně jsem si všimla i informace, že film byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy. Já věděla, že mi název cosi říká... Bodejť by ne, když jsem anotaci ke knize zařazovala v roce 2009 (vydala Olympia) "knižních regálů" na Centru detektivky.
Brzy se vrhnu na knižní předlohu a doufám, že bude stejně skvělá jako filmová adaptace.
Český trailer můžete najít zde, na stránkách ČSFD.

Prokletý ostrov
Shutter Island (USA, 2010)
Režie: Martin Scorsese
Délka: 132 minut
Hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow, Michelle Williams, Emily Mortimer, Patricia Clarkson, a další
Zvuk: DOLBY DIGITAL 5.1 anglicky,  DOLBY DIGITAL 5.1 česky
Titulky: anglické, české,...

Žádné komentáře:

Okomentovat